![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10895309
*
nr 1089 5309
Gottfrid LÃ¥rd
(1895-1981), Sverige
Akvareller, 2 st, Gottfrid Lård (1895-1981), motiv från Kungsträdgården bla. 34x43 ca
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2017
kl 20:51:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 23:34:50
1
600 kr
12/2 00:03:46
2
1.200 kr
13/2 20:22:38
1
Vinnande bud
13/2 20:43:55
2
1.800 kr
13/2 20:43:55
1
1.900 kr (Budbetjänt)
13/2 20:44:15
2
2.000 kr
13/2 20:44:15
1
2.200 kr (Budbetjänt)
13/2 20:46:01
1
justering av budtak
13/2 20:46:29
2
2.400 kr
13/2 20:46:29
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gottfrid LÃ¥rd
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Läs mer om Gottfrid LÃ¥rd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gottfrid lård kungsträdgården bla svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:14
*
Gottfrid LÃ¥rd
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gottfrid LÃ¥rd
nr 1089 5309
Gottfrid LÃ¥rd
(1895-1981), Sverige
Akvareller, 2 st, Gottfrid Lård (1895-1981), motiv från Kungsträdgården bla. 34x43 ca
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 23:34:50 | 1 | 600 kr |
12/2 00:03:46 | 2 | 1.200 kr |
13/2 20:22:38 | 1 | Vinnande bud |
13/2 20:43:55 | 2 | 1.800 kr |
13/2 20:43:55 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
13/2 20:44:15 | 2 | 2.000 kr |
13/2 20:44:15 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
13/2 20:46:01 | 1 | justering av budtak |
13/2 20:46:29 | 2 | 2.400 kr |
13/2 20:46:29 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gottfrid LÃ¥rd
Gottfrid LÃ¥rd, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.Läs mer om Gottfrid LÃ¥rd
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gottfrid lård kungsträdgården bla svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:14